Послуги

  • трансфери до готелів, вокзалів, аеропортів;
  • послуги пасажирських перевезень;
  • індивідуальні та групові перевезення;
  • можливістю виїзду за клієнтом;
  • поїздки до баз відпочинку;
  • корпоративні і ділові поїздки;
  • екскурсійні перевезення;
  • обслуговування весіль;
  • можливе бронювання поїздок.

Олеський замок

zamok_olОлеський замок - візитна картка Львівщини. Це перший замок, відновлений і відкритий як музей в радянський період Україна. Щоправда, спочатку він був оголошений "ідеологічно шкідливим". І Щербицький довго сумнівався, а чи варто пускати туди відвідувачів. Тоді у дворі поставили фігурку Леніна. А біля замку настійливо порадили встановити пам'ятник Першої кінної армії Будьонного. І, нарешті, в кінці грудня 1975 Олеський замок відчинив свої двері для всіх бажаючих. Але в маршрут організованих туристичних груп, крім замку, в обов'язковому порядку входило відвідування пам'ятника Будьонному.

Олеський замок - це пам'ятка архітектури XIII-XVIII століть. Єдина в Україні фортеця часів Київської Русі. Існує припущення, що замок звів один з синів галицько-волинського князя Юрія Львовича - Андрій або Лев. Перша письмова згадка про замок датується 1327 роком.
Замок традиційно побудували на підвищенні, що і було основою укріплення. Нижче, по спуску гори, кільцем проходив вал із частоколом, а далі - ще одна лінія оборони - вал в водяним ровом. Замок знаходився не в особливо вигідне розташування - на кордоні Литви і Польщі. За володіння ним постійно вели боротьбу, його господарями ставали то литовці, то поляки, то українці.

Для поляків Олеський замок доріг тим, що в його стінах в 1629 році народився майбутній король Польщі Ян III Собеський. Існує легенда, що він з'явився на світ під час грози. І коли бабка-повитуха поклала новонародженого на мармуровий стіл, вдарив сильний грім, стіл тріснув і бабка оглухла. Відразу ж заговорили про те, що немовля буде незвичайною людиною.
У середині XIX століття в Олеську був сильний землетрус. Гора тріснула, стіни навколо розійшлися. З часом замок перетворився на руїну. У свій час його як-то намагалися відродити поляки. Але в 1951 році у фортеці сталася велика пожежа.
Відомий музейник Борис Возницький дав замку друге народження. У стінах музею розмістився музей українського мистецтва XIV-XVIII століть. І сьогодні замок - це філія Львівської галереї мистецтв. Експозиція музею налічує більше 1500 експонатів: унікальна колекція ікон, мало не найбільша в Європі колекція дерев'яної скульптури XIV-XIX ст., В тому числі, роботи "українського Мікеланджело" Йоганна Пінзеля, колекція гобеленів, меблів, живопису. А величезна батальна картина XVII століття "Битва під Віднем" сім на сім метрів навіть не вміщується на стіні. Зараз її реставрують у Польщі. А поки в одному із залів замку заради цього шедевра готуються на три метри піднімати стелю.

Найвідоміший замок Львівщини. Він добре проглядається з автотраси Київ - Львів, так, як розташований на горі. Зараз у замку відкрито музей (Олеський замок є філією Львівської галереї мистецтв), де представлені експозиції стародавніх меблів, скульптур, ікон, живопису. Парк навколо замка прикрашають скульптури. По алеях парку можна покататися на бричці й послухати історії та легенди про Олеський замок. У тутешніх стінах знімали епізоди фільмів « Д’Артаньян і три мушкетери», «Вогнем і мечем» і багатьох інших.